خدمات

درمانی

1 - ترمیم دندانها - علی رغم روشهای پیشگیری و تلاش برای سالم ماندن دندانها ، در تعدادی از کودکان پوسیدگی دندان رخ می دهد ترمیم دندانهای شیری بطور مشخص باترمیم دندانهای دائمی متفاوت است که تاحدودی ناشی از تفاوت در شکل دندان است . می توان دندانهای شیری را با مواد همرنگ دندان یا آمالگام پر کرد . این مسئله به وسعت پوسیدگی وتا حدی همکاری کودک بستگی دارد.

 2 – درمان عصب  - درمان عصب دندان شیری در پوسیدگی های بسیار عمیق ( که پوسیدگی به عصب رسیده است ) و یا به دنبال ضربه و شکستگی وسیع دندان انجام میشود . این درمان شامل قطع کامل عصب تاج  (پالپوتومی ) یا درمان ریشه کامل وتمیز کردن تمام کانالهای دندانهای شیری است . نکته : سابقه وجود یا فقدان درد نمی تواند به اندازه دندانهای دائمی در تشخیص افتراقی وضعیت پالپ دندان شیری قابل اعتماد باشد.

3 – فضا نگهدار  - دندانهای شیری علاوه بر نقش در جویدن ، تکلم و زیبایی در حفظ فضای دندان دائمی زیرین نقش عمده ای دارند. درصورتیکه زودتر از از سن استاندارد برای افتادن یک دندان شیری مجبور به خارج کردن آن باشیم با در نظر گرفتن نکات خاص باید برای حفظ موقعیت دندان جایگزین زیرین از فضا نگهدار استفاده کنیم .

4- روکش دندان  - در دندانهای شیری که پوسیدگی بیش از یک دیواره دندانی را دربرگرفته باشد برای ترمیم آن از روکش های دندانی استفاده می شود . روکش دندانهای شیری به طور معمول در دندانهای عقب از جنس فولاد ضد زنگ در دسترس است .علی رغم ظاهر نامطلوب ، از کارایی و طول عمر بالایی برخورداراست

خواندن 3858 دفعه
برچسب‌ها

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
متن نمایش داده شده در تصویر زیر را تایپ کنید

ویژگی‌ها

جستجو

بالا